Učíme opět online

pátek, 09 říjen 2020 20:18 | Ing. Jiří Skalický

Při jarní vlně pandemie jsem v příspěvku zmínil citát Stephena Hawkinga, že „Inteligence je schopnost přizpůsobit se změně.". A jelikož je těch změn v posledních týdnech opět víc než dost, musíme dát za pravdu i Virginii Woolfové: „Ke změnám docházelo neustále a možná to nikdy nepřestane.“. Stejně tak nepřestane naše snaha stále nalézat co nejefektivnější způsoby výuky.

Při současné druhé vlně úspěšně navazujeme na to, co již dobře známe - opět jednotně využíváme videokonference přes Meet i zadávání a hodnocení úkolů přes Classroom, a to podle zbrusu nového rozvrhu (v historii školy pravděpodobně nikdy nevznikl tak rychle). Vývoj nemocných se v aktuální době nevyvíjí dobře. Přesto doufám, že se budou moci třídy vrátit k prezenční výuce alespoň na 1 den v týdnu při výuce praktických předmětů. Dobrým architektem, projektantem, truhlářem, instalatérem ani zedníkem se člověk jen přes obrazovku monitoru opravdu nestane...

Uvidíme, jak dlouho tato situace bude trvat, ale určitě si poradíme, jak nejlépe umíme. Třeba obdobně, jako při první vlně, kterou jsme zaznamenali v následujícím videu:

Přeji Vám všem dostatek optimismu, chuti do života a hlavně pevné zdraví!

Ing. Jiří Skalický
ředitel školy