Máš podanou přihlášku ke studiu na naší škole?

středa, 06 květen 2020 23:01 | Mgr. Ivana Bejblíková

Pokud jde o učební obor, můžeš být v klidu. Žádné písemky tě nečekají. Rozhodnutí o přijetí jsme vyvěsili 22. 4. a také zaslali poštou, teď už stačí jen odevzdat zápisový lístek na tvoji vysněnou školu. To můžeš udělat hned (donést k nám do školy nebo poslat poštou), mezní termín bude 5 dní po vyhlášení přijímacích zkoušek na maturitní obory (tedy pravděpodobně 23. 6. Pokud se rozhodneš nastoupit k nám, čeká tě pravděpodobně na konci června ještě úvodní schůzka, kde se dozvíš praktické informace o tom, co tě v příštím školním roce čeká. Konkrétní termín ti napíšeme.wwworks foto remeslnik 2

Pokud chceš na maturitní obor, čekají tě přijímací zkoušky. Ty se budou psát v pondělí 8. 6. od 8:00. Záleží, na kolikátém místě na přihlášce naši školu máš - pokud na prvním, budeš dělat zkoušky u nás. Druhý termín bohužel ministerstvo pro letošek zrušilo... Ale bát se nemusíš - pokud nebudeš moci přijít třeba kvůli nemoci, náhradní je stanoven na 23. 6.

Do hlavní budovy školy se dostav ráno po osmé hodině. Na nástěnce ve vestibulu si na seznamu zjisti, ve které třídě budeš testy psát. Nemusíš se bát bloudění, vše bude označené šipkami a navíc se zde budou pohybovat pedagogové, kteří tě v případě potřeby na dané místo zavedou. 

V půl deváté se začíná psát test z matematiky. Na jeho vypracování máš 85 minut. Poté následuje přestávka a v 10:55 budeš psát test z českého jazyka a literatury. Pro něj je časový limit o 15 minut kratší. Po dvanácté bys měl mít všechno za sebou.

Protože testy neopravujeme u nás ve škole, ale musíme je odeslat k centrálnímu opravení, nemůžeš se výsledky, bohužel, dozvědět hned. Cermat zpřístupní výsledky testů týden po jejich napsání, tedy do 16. 6. Jakmile se tak stane, vyvěsíme pořadí přijatých uchazečů na našem webu a na nástěnce ve vestibulu. Samozřejmě nebudeme zveřejňovat jména, musíš se najít pod svým evidenčním číslem.

Rozhodnutí o přijetí nebudeme zasílat poštou. Tvůj zákonný zástupce si ho bude moci vyzvednout 16. 6. od 7:00 do 17:00 hodin v kanceláři školy. Pokud se vám doma tento termín nehodí, můžete se samozřejmě stavit v kanceláři i v jiném dni (otevřeno je do 15 hodin). Pozor ale na pětidenní lhůtu (ta běží od termínu zveřejnění výsledků), během které se musíš rozhodnout, zda k nám na školu opravdu nastoupíš. Své rozhodnutí musíš potvrdit odevzdáním zápisového lístku (dostal jsi ho na své ZŠ). Oba úkony se samozřejmě mohou spojit – můžete tedy vyzvednout rozhodnutí o přijetí a zároveň odevzdat zápisový lístek. 

Pokud se připravuješ na přijímací zkoušky (to chválíme), je na internetu spousta stránek, které ti v tom mohou pomoci - třeba tento průvodce přípravou přímo od CERMATu.

Máš-li nějaké nezodpovězené otázky ohledně přijímacích zkoušek, neváhej se zeptat. Telefonní číslo do kanceláře školy je 465 420 314.

Těšíme se na tebe a držíme palce k co nejlepšímu výsledku u testů.